Jdi na obsah Jdi na menu
 


M4A1 TŘETÍ GENERACE

1. 12. 2008airsoft zbraně

Recenze M4A1 III generace

Něco úvodem :

Zbraň je od značky JG, která se vyskytuje čím dál častěji a to hlavně z důvodu přijatelné ceny a „nadčínského“ výkonu. Tato zbraň obsahuje několik vychytávek. 1.Výkon : 127m/s pozor s 0,20 s 0,25 se to pohybuje kolem 105-108m/s což je také slušné. 2. Nové řešení některých součástek. 3. Příznivá cena. 4. Kompatibilita náhradních dílu jak je u čín zvykem. Více v článku...

m4a1 jg airsoft gunObsah balení :

  • Tak samozřejmě zbraň
  • Baterie Ni-Mh 8.4V a 1100 mAh (malý konektor)
  • Cz nabíječku Zásobník „točný“ o kapacitě 400 kulí dle mého
  • Kuličky cca 200ks ( já jich měl 216 J)
  • Kličku na seřizování mušky
  • Kličky na dotáčení zásobníku
  • Tyčku na vyproštění zaseklých kuliček Návod angličtina

Zpracování těla zbraně :
Tělo je z ABS plastu. Předpažbí a hlaveň jsou z kovu stejně jako „tyč„ u pažby (omlouvám se newím jak to pojmenovat). Z důvodu plastového těla zbraň vypadá na dálku spíš jako hračka než úctyhodná gun, ale má to také své výhodu a to nižší hmotnost které se pohybuje kolem 3kg. Tato zbraň obsahuje různé vylepšováčky, které z příjení střelbu. J

1.    Snadný a rychlý přístup k hopecu.
2.    Snadné rozebrání zbraně a složení.
3.    Možnost odklopit podložku pod spouští. (vlezete se tam prstem i v rukavicích)

 m4a1

Zásobník :
Je kovový o kapacitě 350 kuliček + 50 do komory tím se dostáváme na 400 a to je opravdu na m4ku dost J. K zásobníku je i natáčecí klička, ale představit si jak po mě nepřítel střílí 50kuličkové dávky a já tam motám klíčkem je hrozná XD.

Hop up a hlaveň :
Hop up je zde 2x krytý od nečistot a to krytkou výhozu nábojnice a pak samotnou imitací výhozu nábojnice. Otáčením dopředu po směru střelby hop-up utahujeme a obráceně povolujeme (zvedáme). Hlaveň je bronzová a délky 365mm. Pro tyto typy zbraní je to klasika.

Gearbox a mechabox :

Gearbox je kovový zesílený verze II. Vnitřnosti jsou zahaleny do černého mácháče s nerezovým válcem což vypadá velice pěkně. Tento mechabox není nejen pěkný, ale také silný. Uvnitř je pružina podle výrobce M120, ale myslím že je to něco mezi 110-120. Materiál pro výrobu ložisek byl silon.. Mecháč pohání dlouhý motorek.
Kuželové kolo s ložiskem má dokonce 8 záchytných poloh oproti klasickým 4.

Střelba, síla, přesnost :
Pro měření byl použit trochu neobvyklý měřící přístroj….plechovka.
Podle hodnot co byly na netu je ústová rychlost kolem 450fps.
1. 258
2. 249